900 filmattributen brengen mogelijk 7,5 miljoen dollar op in veiling
FilmWie graag een stukje filmgeschiedenis in huis heeft, haalt zijn spaarcentjes maar beter boven. Volgende maand wordt namelijk een groot aantal filmattributen geveild bij het Britse veilinghuis Prop Store. Volgens The Hollywood Reporter zijn er maar liefst 900 stuks te veil, waaronder de bijl van Jack Nicholson uit ‘The Shining' en een harnas dat Russell Crowe droeg in ‘Gladiator’.
Het Britse veilinghuis Prop Store wist maar liefst 900 filmattributen op de kop te tikken, die een gezamenlijke waarde hebben van meer dan 7,5 miljoen dollar, ruim 6,7 miljoen euro. Daarmee wordt het de grootste live veiling die het Verenigd Koninkrijk ooit gezien heeft.
Er is in ieder geval voor elk wat wils. Mensen met een iets ruimer budget kunnen bijvoorbeeld bieden op het Romeinse harnas dat Russell Crowe in de openingsscènes van ‘Gladiator’ droeg, en dat geschat wordt tussen 36.000 en 60.000 dollar (zo'n 32.488 en 54.147 euro) of op het Batman-pak van Michael Keaton, met een geschatte waarde tussen 97.000 en 145.000 dollar (87.537 en 130.855 euro). De bijl van Jack Nicholson uit ‘The Shining' kun je voor 48.000 à 73.000 dollar (zo'n 43.317 tot 65.879 euro) op de kop tikken. Een van de duurste items is zonder twijfel een Stormtrooper-helm uit de ‘Star Wars’-films, met een prijskaartje tussen 145.000 en 181.000 dollar (130.855 à 163.343 euro).
Wie iets minder geld te spenderen heeft, kan bijvoorbeeld bieden op een poster uit ‘Charlie and the Chocolate Factory’, die geschat wordt op 362 dollar (326,385 euro), of een Mr. DNA Animation Cel uit ‘Jurassic Park’ die gesigneerd werd door Steven Spielberg, voor 725 dollar (654,273).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
Film5
Actrice Dakota Johnson geeft eigen film genadeklap: ‘Madame Web’ is grote flop en dat snapt ze volledig
HLN Shop
“Gebruik er verschillende door elkaar”: podoloog geeft raad bij het kiezen van jouw perfecte wandelschoenen
Bij velen onder ons kriebelt het al om deugddoende tochten te maken in het groen. Ben je nog geen volleerd wandelfanaat, maar wil je graag de draad oppikken? Trek dan een instapmodel wandelschoenen aan je voeten. HLN Shop gaat na met welk schoeisel je als beginnend wandelaar - figuurlijk dan - over rozen loopt. -
Film
Concertfilm van Taylor Swift al 4,6 miljoen keer bekeken op Disney+
De concertfilm van Taylor Swift (34) is in drie dagen tijd al liefst 4,6 miljoen keer bekeken op Disney+. Dat melden Amerikaanse media. -
film
“Zo respectloos”: fans van Amy Winehouse niet te spreken over actrice die zangeres moet nabootsen in biopic
HLN Shop
Ga voor schoonheid én degelijkheid: in vijf stappen naar jouw ideale e-bike
Wie het aangename aan het nuttige wil koppelen bij het kiezen van een tweewieler, gaat voor een elektrisch exemplaar en raakt zo in één beweging ook razendsnel op zijn bestemming. Maar let op: de markt van de e-bikes evolueert continu en je zwemt in de keuzemogelijkheden. Waar moet je zoal op letten? HLN Shop haalt vijf aandachtspunten aan. -
film
Renée Zellweger en Hugh Grant zeker te zien in nieuwe ‘Bridget Jones’-film
Renée Zellweger (54) en Hugh Grant (63) keren met zekerheid terug in de vierde film over Bridget Jones. Amerikaanse entertainmentmedia als ‘Deadline’ en ‘Variety’ melden dat de acteurs een deal hebben gesloten met betrekking tot hun terugkeer in de succesvolle filmreeks. -
Film
Na successen als ‘Star Wars’ en ‘Indiana Jones’: filmmaker George Lucas krijgt ereprijs op filmfestival van Cannes
Livios
Zo vind je een betrouwbare plaatser voor zonnepanelen: “Aannemers ouder dan tien jaar zijn zeldzaam”
Film
Disney onthult wanneer ‘Toy Story 5' en ‘Mandalorian’-film uitkomen, ‘Moana’ jaar vertraagd
Disney heeft bekendgemaakt wanneer films als ‘Toy Story 5' en ‘The Mandalorian & Grogu’ in de bioscoop verschijnen. Zo gaat het vijfde deel in de ‘Toy Story’-reeks op 19 juni 2026 in première. -
Celebrities
IN BEELD. Acteurs vieren 30 jaar ‘Pulp Fiction’, en ook zieke Bruce Willis wordt daarbij niet vergeten
Dertig jaar geleden ging ‘Pulp Fiction’ in première, de legendarische film van regisseur Quentin Tarantino (61). Om dat te vieren verzamelden een resem acteurs uit de prent aan het TCL Chinese Theatre in Hollywood. De zieke Bruce Willis (69) kon er niet bij zijn, maar werd niet vergeten. -
Film
“Deze film laat niet zien wat voor een bijzondere kunstenares ze was”: internationale media bikkelhard voor Amy Winehouse-biopic
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer