Een schilderij uit 1520 van Bernhard Strigel (1460-1528) heeft bij een veiling in Toulouse in Frankrijk 2,8 miljoen euro opgeleverd. De eigenaars hadden het jarenlang tussen andere schilderijen op een bed laten liggen in een appartement en zijn verrast door de opbrengst. [naar artikel]
Op een veiling van Sotheby's, woensdagavond in Parijs, haalde het schilderij La grande table van de Belgische surrealist René Magritte 5,1 miljoen euro. [naar artikel]
Op een veiling in de Franse stad Troyes is het schilderij "de doortocht door de Rode Zee" van de Vlaamse barokschilder Frans Francken II voor 1,5 miljoen euro onder de hamer gegaan. Dat is tienmaal meer dan was geschat. [naar artikel]
Op een veiling in New York is een historisch recordbedrag betaald voor een schilderij van Leonardo da Vinci. “Salvator mundi’, een portret van Jezus, leverde zo’n 380 miljoen euro op. Het schilderij "Nafea faa ipoipo" ("Wanneer zal je trouwen?") van Paul Gauguin was tot gisteren het duurste schilderij ooit. In 2015 legde een verzamelaar er 264 miljoen euro voor neer. “De kaartspelers” van Paul Cézanne werd in 2011 gekocht voor 229 miljoen euro. Cézanne schilderde het werk tussen 1890 en 1896 en vroeg zijn tuinman om te poseren. [naar artikel]
Een schilderij met een engel, geschilderd in 1520, heeft bij een veiling in het Franse Toulouse 2,8 miljoen euro opgeleverd. De eigenaars, die het schilderij van de Duitser Bernhard Strigel (1460-1528) jarenlang tussen andere schilderijen op een bed hadden laten liggen in een appartement, waren erg verrast over de hoge prijs. [naar artikel]
11:25 Een veiling van oude Belgische bankbiljetten bracht meer dan 100.000 euro op. [naar artikel]
“Scène de rue à Montmartre", een schilderij van Vincent van Gogh uit 1887, is donderdag op een veiling in Parijs geveild voor iets meer dan 13 miljoen euro. Het straattafereel werd verkocht bij Sotheby's, dat zeker 5 miljoen euro had verwacht. [naar artikel]
Een vroeg schilderij van de Vlaamse barokschilder Anthony van Dyck is woensdagavond voor 2,43 miljoen Britse pond, omgerekend bijna 2,85 miljoen euro, onder de hamer gegaan op een veiling bij Sotheby’s in Londen. Dat heeft het veilinghuis laten weten. Dat is flink meer dan de 1,5 miljoen pond die voor het werk geschat was. [naar artikel]
In Spanje is een klein olieverfschilderij dat eerder dit jaar bij een veiling aangeboden werd voor 1.500 euro, maar niet verkocht geraakte, erkend als cultureel erfgoed. Dat komt omdat experten intussen vermoeden dat het om een werk gaat van de Italiaanse grootmeester Michelangelo Merisi da Caravaggio zou komen. Op die manier zou het nu meer dan 50 miljoen euro waard zijn. [naar artikel]
Lees dit artikel: Versnipperd Banksy-schilderij ‘Love is in the bin’ verkocht voor recordbedrag van 22 miljoen euro Het versnipperde schilderij Love is in the bin is verkocht voor bij achttien keer de waarde van toen het nog intact was. Het werk van Banksy ging donderdag onder de hamer voor zo’n 22 miljoen euro. Oorspronkelijk werd het schilderij, in ongeschonden staat, op een veiling in 2018 voor ongeveer 1,2 miljoen euro bij een […] Lees dit artikel: Versnipperd Banksy-schilderij ‘Love is in the bin’ verkocht voor recordbedrag van 22 miljoen euro [naar artikel]
Een herontdekt schilderij van de Vlaamse schilder Pieter Brueghel de Jonge (1564-1638) heeft op een veiling in Parijs 780.000 euro opgeleverd. Dat bericht de Nederlandse openbare omroep NOS vanavond. Het werk hing jaren achter een deur in de televisiekamer van een Frans gezin. [naar artikel]
Lees dit artikel: Kopie van Mona Lisa kan tot 300.000 euro ophalen op veiling De ‘Mona Lisa’ van Leonardo da Vinci is al eeuwenlang een van ‘s werelds bekendste – en daarmee ook duurste – kunstwerken. Maar ook bekende kopieën van het wereldberoemde schilderij kunnen heel wat geld opbrengen. Zo schat Christie’s de opbrengst van een vroege replica tussen 200.000 en 300.000 euro. De Italiaanse replica van de ‘Mona […] Lees dit artikel: Kopie van Mona Lisa kan tot 300.000 euro ophalen op veiling [naar artikel]
Op een veiling van Sotheby’s in New York is dinsdagavond een recordbedrag neergeteld voor een schilderij van de Mexicaanse kunstschilderes Frida Kahlo. [naar artikel]
Een schilderij van de hand van de Britse oud-premier Winston Churchill is op een veiling in Londen verkocht voor een recordbedrag van 8,3 miljoen pond (9,6 miljoen euro). Dat meldt het veilinghuis Christie's. Actrice Angelina Jolie verkocht het werk. [naar artikel]
Eén van de laatste werken van Gustav Klimt, de meest bekende Oostenrijkse schilder, heeft dinsdag een record gehaald bij een veiling in Europa. De ‘Dame met de Waaier’ ging in Londen onder de hamer voor 74 miljoen pond, omgerekend meer dan 86 miljoen euro. [naar artikel]
Een eeuwenoud schilderij over de legende van De Maneblussers is donderdag tijdens een veiling verkocht voor een recordbedrag van 62.000 euro. Dat is ruim tien keer meer dan werd verwacht. Of de nieuwe eigenaar uit het Mechelse is of niet, houdt het veilinghuis geheim. “We zijn heel blij dat het in België blijft”, klinkt het. [naar artikel]
Een Duitse man die met een hogesnelheidstrein onderweg was naar een veiling, is bestolen van een schilderij met een geschatte waarde van 25.000 euro. Dat gebeurde toen hij op de trein een dutje aan het doen was. Toen de man ontwaakte, ontdekte hij dat het kunstwerk was verdwenen. Het slachtoffer heeft nu een klacht ingediend. [naar artikel]
Een Cadillac uit 1955 van koning Leopold III is voor 27.000 euro verkocht op een veiling in Namen. Dat meldt Intermediance & Partners. De nieuwe eigenaar is een Fransman. Hij wenst anoniem te blijven. [naar artikel]
Haaienonderzoeker Frederik Mollen uit Bonheiden heeft op een veiling in New York een uniek schilderij dat wetenschapper Louis Agassiz portretteert op de kop kunnen tikken. Het doek raakte zo’n 120 jaar geleden zoek en op de veiling dachten ze dat het om een duplicaat ging. Het schilderij werd gerestaureerd en kreeg een plaats in de bibliotheek van de Vlaamse onderzoeksgroep voor haaien en roggen. [naar artikel]
Bij een veiling van een hele rist meesterwerken van bekende kunstenaars, bij Sotheby's in New York, is ook een schilderij van de Peter Paul Rubens verkocht. "Portret van een man als de god Mars" ging voor 26,2 miljoen dollar (24,1 miljoen euro) onder de hamer. [naar artikel]
Een schilderij van de Britse kunstenaar Banksy heeft een recordbedrag opgebracht op een veiling bij Sotheby's in Londen. Het vier meter brede doek... [naar artikel]
20:18 De 'Dame met de Waaier' van Klimt ging in Londen onder de hamer voor 74 miljoen pond, omgerekend meer dan 86 miljoen euro. [naar artikel]
Een schilderij van de fauvistische kunstenaar Rik Wouters is bij het Londense veilinghuis Sotheby's over de toonbank gegaan voor 1,2 miljoen pond, omgerekend een kleine 1,4 miljoen euro. Het schilderij werd geschat op 350.000 pond (zo'n 400.000 euro). [naar artikel]